Jdi na obsah Jdi na menu
 


Usuiho reiki

2. 5. 2008

                    Nejprve si úvodem řekneme pár slov, co to vlastně reiki je a co je cílem reiki. Reiki je japonské slovo pro "univerzální životní energii". Doktor Mikao Usui, japonský theolog, po němž je tento systém nazván, objevil po dlouholetém intenzivním hledání, toto zapomenuté umění, umění jak léčit přenosem vesmírné životní energie,  ve spisech jednoho z Buddhovývh žáků. Od téro doby reiki mistři, stejně jako Dr. Usui, mají schopnost přenášet energii reiki i vzbudit tuto schopnost u jiných tzv. zasvěcením.    

Cíl aplikace reiki: ošetření aktuálních i lehkých onemocnění a lehkých zdravotních potíží, cílené uvolňování zablokované energie,  posílení určitých orgánů či cév, harmonizace čaker či aury, dobíjení energie.

I. stupeň

             I. stupeň Usuiho reiki je určen pro začátečníky. V tomto kurzu Vám reiki Mistr vyčistí "kanál" pro tok a naladí vaše tělo pro příjem energie reiki. Řekneme si pár informací o původu a vývoji této vesmírné životodárné energie. seznámíme se s tím, jak reiki působí ( např. přivádí do těla léčivou životní sílu, odstraňuje toxické látky, uvolňuje zablokovanou energii, harmonizuje po stránce fyzické i psychické, zvyšuje vibrace a další ). Seznámíme se se systémem reiki, čakrami, jejich blokacemi a nápravou těcto bloků, povíme si o auře, na kterou má reiki také blahodárný vliv, navedu Vás, jak léčit sebe sama i druhé. Ukážeme si některé speciální pozice ( např. pro uvolnění páteře, pro diabetiky, k stymulaci imunitního systému atd. ). Řekneme si něco málo o meditaci a samozdřejmě se naučíme, jak při léčení postupovat, jak cítit tuto energii a jak odhalit zdravotní problém.  Absolvováním tohoto kurzu se Vám do rukou dostane nesmírný dar, prostřednictvím něhož budete schopni pomoci sobě, druhým, zvířátkům i rostlinám. S reiki se před vámi otevřou nové možnosti - nová cesta.  :-)  

V rámci každého kurzu reiki je jsou zahrnuty skripta a certyfikát.

 II. stupeň

             V II. stupni reiki Vám předám umění posílání reiki na dálku, léčení na dálku pomocí různých technik,  působení reiki mimo prostor a čas ( můžete si poslat reiki do určité situace např. zkouška, soudní jednání apod. pro hladší průběh a zlepšení okolních vlivů, nebo naopak do minulosti, do určité nepříjemné skutečnosti, jejiž důsledky chceme zmírnit ). Toto nám nesmírně usnadní mnoho překážek na naší pouti životem :-)  V tomto kurzu probereme techniku odstranění psychických a citovývh potíží osobně na místě i na dálku i u sebe sama, probereme harmonizaci místností a jiných osob, energetizování jídla, tekutin a léků - a to vše pomocí třech symbolů, které jsou hlavní náplní reiki 2. stupně.   

III. stupeň

            V semináři Reiki III. stupně si povíme o duchovním vývoji, vrstvách aury a systémech těl, naučíme se další symbol - symbol mistrovský, pomocí nějž zesílíme intenzivitu půspbení léčící energie, budeme schopni čistit krystaly, ... a stanete se Mistrem reiki.

IV. stupeň

            V kurzu IV. stupně se Vám dostane schopnosti sami zasvěcovat do energie reiki. Naučíme se 5. symbol reiki, který se sděluje jen reiki mistru učiteli, kterým se absolvováním stáváte i vy.